Skontaktuj się z nami,
pomożemy Ci wypełnić formularz.

-

Młodzi na rynku pracy 2014 – Kolejna edycja z cyklu Raport pod lupą

Po edycjach poświęconych ogólnie obszarowi MŚP, firmom na rynku agro oraz funkcjonującym w sektorze transportowym, EFL  bierze pod lupę problem młodych na rynku pracy.

 

Raport „Młodzi na rynku pracy. Pod Lupą”, przygotowany przez EFL na podstawie badań Keralla Research – opisuje sytuację młodych na rynku pracy z perspektywy MŚP.  Kwestia pracy młodych osadzona jest w szerszym kontekście – zarówno na tle barier hamujących rozwój MŚP, jak i wyzwań rynku pracy i nowych regulacji w Polsce i Europie. 

Jeden z rozdziałów poświęcony jest kwestii czynników, które przez przedsiębiorców postrzegane są jako najdotkliwsze przeszkody w rozwoju biznesu. W części głównej publikacja pokazuje, czy i jak firmy zatrudniają młodych, dlaczego to robią i jakie mają z tym trudności. Okazuje się, że mitem jest, że firmy nie zatrudniają osób młodych: aż trzy czwarte firm małych i średnich zatrudnia młodych pracowników poniżej 30 lat. Pracodawcy którzy dzielą się mniej więcej po połowie w ocenie kompetencji młodych ludzi.

Najważniejszą wadą młodych w oczach przedsiębiorców jest brak doświadczenia zawodowego oraz luki w wiedzy ogólnej i technicznej. Większość badanych widzi jednak korzyści z zatrudniania młodych ludzi, którzy mają stanowić zastrzyk energii, źródło kreatywności i innowacji.

Ostatni rozdział zawiera opinie eksperckie dotyczące perspektyw młodych na rynku pracy i szans na poprawę sytuacji w Polsce.

Pełny tekst Raportu dostępny jest tutaj.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×