Skontaktuj się z nami,
pomożemy Ci wypełnić formularz.

-

Wiadomości

22.08.2011

Polski leasing w II połowie 2011 roku – prognoza EFL

Z danych Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową opublikowanych w sierpniu tego roku w raporcie na temat stanu koniunktury gospodarczej w Polsce i prognozie na lata 2011-12 wynika, że w najbliższych miesiącach można spodziewać się umocnienia tempa wzrostu gospodarczego w Polsce, który może w przyszłym roku przekroczyć 4%. Ponadto dążenie RPP do celu inflacyjnego oraz działania rządu na polu walki z bezrobociem będą dodatkowo stymulowały wzrost polskiego PKB. Także ostatnie działania rządów niemieckiego i francuskiego powinny zadziałać stabilizująco w strefie euro, co wpłynie pozytywnie również na polską gospodarkę. Należy jednak zwrócić uwagę, że tempo wzrostu PKB w Polsce może nie być tak optymistyczne ze względu na niepokojące sygnały płynące z rynku niemieckiego, który stanowi istotną pozycję w wymianie handlowej pomiędzy naszymi krajami.

czytaj
06.06.2011

Olaf Rurak o EP MPF

Wywiad z Olafem Rurakiem, dyrektorem departamentu marketingu w Europejskim Funduszu Leasingowym na temat Europejskiego Programu Modernizacj Polskich Firm - pytania zadawał Andrzej Okrasiński, wyborcza.biz

czytaj
23.05.2011

EFL z nową strategią na kolejne lata

Europejski Fundusz Leasingowy świętuje 20-lecie działalności. Z tej okazji wdraża nową strategię na lata 2011-2015. Jej efektem ma być podwojenie zysku netto z 62 mln w 2011 r. do 117 mln w 2015 r.

czytaj
22.05.2011

Rusza Europejski Program Modernizacji Polskich Firm

Europejski Fundusz Leasingowy we współpracy z trzema Międzynarodowymi Instytucjami Finansowymi stworzył Europejski Program Modernizacji Polskich Firm (EP MPF). Dzięki niemu małe i średnie przedsiębiorstwa mają szansę na pozyskanie taniego finansowania na nowe inwestycje. Warunki leasingu w ramach EP MPF są bardzo atrakcyjne, bo EFL pozyskał środki na ten cel od trzech współtwórców programu: Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz Banku Rozwoju Rady Europy.

czytaj
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×