Skontaktuj się z nami,
pomożemy Ci wypełnić formularz.

-

Wiadomości

16.09.2013

Branża transportowa pod lupą EFL

EFL zaprezentował Raport „Transport pod lupą”. Jest to trzecia publikacja sektorowa przygotowana przez EFL w ramach Europejskiego Programu Modernizacji Polskich Firm (EPMPF). W tym roku zbadana została kondycja firm transportowych oraz finansowe aspekty prowadzenia działalności biznesu transportowego w Polsce. Badania na potrzeby Raportu przeprowadził Instytut Keralla Research.

czytaj
11.08.2013

100 mln euro na inwestycje firm

EFL podpisał kolejną umowę pożyczki z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, opiewającą na kwotę 100 mln euro. Porozumienie z europejską instytucją ma na celu wsparcie rozwoju polskiego sektora MŚP – przedsiębiorcy mogą nadal korzystać z Leasingu Europejskiego na preferencyjnych warunkach.

czytaj
27.06.2013

Polska inwestycjami stoi?

Jak wynika z raportu Ernst&Young, Polska, pod względem atrakcyjności inwestycyjnej w regionie, plasuje się w samej czołówce. Rodzime firmy także deklarują chęć podjęcia inwestycji. Do wyboru mają wiele źródeł finansowania, włącznie z najczęściej wykorzystywanymi środkami własnymi.

czytaj
21.05.2013

Kondycja sektora MŚP coraz lepsza

Oznaki niewielkiego ożywienia w działaniach przedsiębiorców z sektora MŚP, większa skala podejmowanych inwestycji, leasing narzędziem wybieranym do finansowania inwestycji - to główne wnioski płynące z badania małych i średnich przedsiębiorstw.

czytaj
21.04.2013

Sięgnij po nowoczesne rolnictwo

Modernizacja gospodarstw rolnych odbywa się poprzez zakup specjalistycznych maszyn i urządzeń, powiększenie areału upraw czy skupienie się na opłacalnych produkcjach. Inwestycje te mogą być finansowane ze środków własnych, za pośrednictwem coraz bardziej popularnych dotacji UE lub innych zewnętrznych źródeł.

czytaj
13.02.2013

Nowy budżet dla agrobiznesu

Jak wynika z informacji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), Polska otrzyma kwotę 28,6 mld euro z budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020, na realizację Wspólnej Polityki Rolnej. Dotacje unijne stanowią dla rolników główne źródło finansowania inwestycji, jednak nie jedyne.

czytaj
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×