Skontaktuj się z nami,
pomożemy Ci wypełnić formularz.

-

Pytania i odpowiedzi

1. Czym różni się Leasing Europejski od zwykłego leasingu?

Leasing Europejski jest jedną z odmian narzędzia finansowego, jakim jest leasing. Dzięki współpracy EFL z Międzynarodowymi Instytucjami Finansowymi i uzyskaniu od nich niskooprocentowanych pożyczek, Leasing Europejski wyróżnia się niższymi kosztami w porównaniu ze standardową ofertą leasingową dostępną na rynku.

2. W jaki sposób obliczacie zdolność leasingową?

Zdolność leasingowa jest wyliczana na podstawie dokumentów dostarczonych przez firmę starającą się o finansowanie, tj. deklaracji PIT lub CIT za ostatnie 12 miesięcy.

3. Jakie są koszty leasingu w ramach programu?

Koszty finansowania są każdorazowo wyliczane na potrzeby danej umowy. Zależą od indywidualnej sytuacji przedsiębiorstwa starającego się o finansowanie: jego historii leasingowej i kondycji finansowej oraz ryzyka wynikającego z danego kontraktu dla firmy leasingowej. Dzięki systemowi pożyczek od międzynarodowych instytucji finansowych leasing europejski wiąże się ze znacznie niższymi kosztami w porównaniu z tradycyjnym leasingiem dostępnym na rynku.

4. Z kim podpisuję umowę leasingową?

Leasingodawcą jest Europejski Fundusz Leasingowy, to z nim umowa jest podpisywana.

5. Czy mogę skorzystać z programu, mimo że nie prowadzę firmy?

Europejski Program Modernizacji Polskich Firm (EP MPF) jest przeznaczony wyłącznie dla przedsiębiorców. Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej nie mogą z niego skorzystać.

6. Jak mogę obliczyć wysokość raty leasingowej?

Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy umieszczony po prawej stronie. Nasz przedstawiciel handlowy skontaktuje się z Państwem i udzieli szczegółowych informacji dotyczących leasingu europejskiego oraz wyliczy wysokość raty.

7. Czy istnieje limit liczby podpisanych umów?

Nie, jedna firma może podpisać nieograniczoną liczbę umów związanych z finansowaniem inwestycji za pomocą leasingu europejskiego. Jedynym ograniczeniem jest łączna wysokość finansowania udostępnionego w ramach programu. Nowe limity pozyskane w roku 2012 pozwoliły uruchomić pulę środków w kwocie 310 mln EUR.

8. Jak długo program będzie dostępny?

EP MPF będzie dostępny do wyczerpania środków z międzynarodowych instytucji finansowych oferowanych w postaci leasingu europejskiego.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Napisz do nas, pomożemy Ci.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×